Батьківська Хата. Homestead - функціонування україно-американо проєкту в часи повномасштабної війни

Фото галерея

В кінці грудня 2021 року українці Сан Антоніо дали анонс про початок другого сезону проєкту Батьківська Хата. Homestead. Головна місія проєкту — популяризація української культури у світі та серед самих українців, а мета — продемонструвати народні строї різних етнографічних регіонів України кінця XIX — початку ХХ ст. разом з архітектурними формами та побутом відповідної території. Раніше висвітлювали або стародавній одяг, або окремо взяті хати. Це були своєрідні фоторепортажі, наприклад, у народному полтавському строї, але на тлі хати з іншого регіону. Безумовно, всі вони мають велику інформаційну цінність. Але саме проєкт “Батьківська хата. Homestead” вперше поєднав у собі абсолютно все!

А матеріали проєкту є не лише українською, а й англійською, це дає можливість донести і поширити українську культуру не лише серед українців діаспори та України, а й серед інших народів світу.

Редакція Global Ukraine поспілкувалась з командою проєкту про його життя та функціонування в сучасних умовах.

Global Ukraine: Друзі, вітаємо, розкажіть, що нині з проєктом?

Команда проєкту: Тільки-но розпочавши другий сезон, ми зупинилися… Всі сили відали на підтримку країни! Наразі проєкт Батьківська Хата. Homestead набув ще сильнішого значення, він став ще актуальнішим, ріднішим і потрібнішим!

Ніхто з нас навіть не усвідомлював, знімаючи проєкт у відносно мирний на нашій території час, що і в Києві, і по всій країні почнуться такі страшні бойові дії... В одну мить кожен громадянин країни став потенційним переселенцем і загроза втратити рідну домівку нависла над кожним з нас... Тому зараз як ніколи розуміємо важливість і значимість нашого проєкту.

Global Ukraine: Як реагують американці на ваші акції та проєкти?

Команда проєкту: Ми постійно чуємо позитивні відгуки від американців, що ми не просто просимо гуманітарну допомогу, робимо заходи для збору грошей, а також проводимо просвітницьку роботу. І американці взнають про Україну ще більше. Багато представниць нашої команди переїхали у США понад 10-20 років тому. І коли нас питали звідки ми, американці поняття не мали, де це Україна! Наразі, всі знають де Київ, Одеса, Маріуполь… але якою ціною! Тоді ми програли інформаційну війну! Наразі ж ми маємо можливість, щоб про Україну знали через призму культурної спадщини, традицій, історії! Щоб ніхто і ніколи більше, не сказав, що Україна не існувала до Радянського Союзу!

Global Ukraine: Ми не раз говорили про культурну дипломатію. Що це значить для Вас?

Команда проєкту: В нашій країні війна... Війна, яку веде проти нас найцинічніший і найпідступніший ворог на всіх фронтах – військовому, інформаційному й культурному. І якщо наші чоловіки стоять на передовій, то другий фронт (інформаційний та культурний) лягає на наші жіночі плечі! І ми обов'язково переможемо по всіх напрямках! Україна - неймовірна! Про це говорять всі, хто бодай раз бачив дивовижну красу, унікальну природу, солов’їну мову, культуру, традиції та щиру гостинність її мешканців. 

Global Ukraine: І наостанок, друзі, розкажіть про те, де є експозиції проєкту?

Команда проєкту: Наразі діють 2 експозиції: одна - у США, друга - у Львові. У США виставку можливо відвідати у IGO Library 13330 Kyle Seale Pkwy, місто Сан-Антоніо, штат Техас. Друга - у Львові в приміщенні Арт-простору Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука, на Площі ринок, 9. Щиро запрошуємо Вас відвідати фотовиставки проєкту Батьківська Хата. Homestead, присвячену Всесвітній день вишиванки в Україні і США! 

Українці світу, в єдності наша сила! З нами правда, з нами Бог і ми обов'язково Переможемо!

Завантаження

Результатів не знайдено
Результатів не знайдено
Спробуйте змінити параметри пошуку або фільтр, щоб знайти те, що ви шукаєте.
Немає елементів