Учасники мережі Global Ukrainians напрацювали стратегії успішного фандрайзингу для українських діаспорних організацій 

Фото галерея

15 червня 2022 відбулася зустріч "Механізми фінансування українських громад у діаспорі" для українців закордоння в рамках мережі Global Ukrainians. До заходу долучилися активісти з України, Італії, Румунії, Малі, США, Туреччини, Греції, Литви, Казахстану, Австрії, Франції. 

Гостями зустрічі були Олександр Греченюк, президент Світового Конгресу Українських Молодіжних Oрганізацій (Румунія), та др. Віолета Москалу, ініціаторка та співзасновниця мережі Global Ukrainians (Франція). Вони поділилися успішними прикладами залучення фінансування та дали свої поради та відповіді на питання учасників заходу.  

"Пошук фінансування – надзвичайно затребувана тема зараз. Адже громади значно збільшилися в чисельності, приїхало до європейських країн багато переселенців з України, зростає кількість проєктів. Відповідно постає потреба фандрайзингу для розвитку спроможності українських осередків", - підкреслила Віолета Москалу.  

Олександр Греченюк розповів про те, як вдається залучати фінансування українській громаді у Клуж-Напоці (Румунія). Він зазначив, що з початком повномасштабного вторгнення росії було досить легко отримати кошти від донорів та суспільних організацій. Проте зараз благодійні пожертвування зменшуються і постає потреба у самостійному пошуку ресурсів. Зокрема, найбільш успішними кейсами громади у Клуж-Напоці були співпраця з Румунським комерційним банком на 50 тис. євро (гуманітарна допомога біженцям та дитячим лікарням в Україні) та співпраця з міжнародним фондом ActionAid на 150 тис. дол. (допомога дітям, які постраждали від війни в Україні).  

Після виступу доповідача між учасниками заходу відбулася плідна дискусія. Зокрема, піднімалися питання правильної промоції новостворених організацій та успішної комунікації з донорами, пошуку бази потенційних грантодавців, посилення культурної складової діяльності громад та soft power. Значна частина дискусії стосувалася співпраці глобальних українців з органами місцевого самоврядування та налагодженню побратимських зв’язків між містами.  

Активісти ділилися своїми планами на майбутнє: наприклад, бажанням провести мистецькі виставки у Румунії та інших європейських країнах, зустрічами з потенційними донорами та організаціями, які хочуть активніше включитися в допомогу Україні. Одразу в рамках заходу учасники отримували важливі рекомендації, які стануть їм при нагоді під час реалізації вищезгаданих задумів.  

Нижче наводимо відповіді на найбільш часті питання, які виникали під час зустрічі, щоб лідери громад глобальних українців змогли скористатися порадами. 

Як знайти свою нішу для підготовки грантової заявки? 

Першочергово, потрібно зрозуміти, що всі сфери охопити неможливо, потрібно вибрати спеціалізацію, і відповідно до неї шукати донора. Зіставте напрямки роботи потенційного грантодавця, обмеження країни проживання (наприклад, у купівлі амуніції) і можливості та діяльність вашої організації: на перетині цих трьох сфер і буде тематика вдалого гранту. Є приклади, коли організації отримували гранти навіть на допомогу українським фермерам і це була чудова, вдала та затребувана робота.  

Як збільшити шанси організації на отримання гранту? 

Важливо мати історію отримання грантів та фінансування, публічне підтвердження звітності та результатів попередніх проєктів (у медіа, на ваших сторінках у соцмережах). Це сприяє збільшенню довіри до організації і підвищує шанси на отримання фінансування. 

Важливим моментом є комунікація та промоція організації. Потрібно активно брати участь у різноманітних заходах, артикулювати потреби, збільшувати впізнаваність громади. Все це покращує імідж як загальний, так і в очах потенційних донорів.  

Потрібно бути відвертим з донорами, адже будь-яку фальшиву інформацію легко відкрити, мати реалістичне бачення власних можливостей та не братися за те, що не під силу. 

Що робити організаціям, які є новоствореними і ще не отримували зовнішнього фінансування? 

Виходом для тих організацій, які ще не мають досвіду отримання грантів, може бути коаліція з іншими організаціями і спільна подача заявки. Це не обов’язково мають бути саме організації українців, можуть бути й іноземні. Головне – мати з потенційними партнерами спільну сферу зацікавлення, і обирати їх ретельно, зважаючи на колишню історію. Наприклад, коаліція в Клуж-Напоці налічує 80 організацій, які потужною силою працюють разом.  

Ще одним важливим моментом є надійні партнери в Україні, особливо якщо проєкт стосується гуманітарної чи іншого виду допомоги у зв’язку з повномасштабною агресією росії.  

Де шукати інформацію про гранти? 

Ділимося кількома ресурсами, де регулярно можна знайти інформацію про гранти для організацій: 

Відео-запис зустрічі доступний тут

Щоб допомогти українським осередкам у їхньому розвитку, у реалізації важливих та затребуваних проєктів, Фундація Global Ukraine ініціює онлайн-курс фандрейзингу "Пошук ресурсів: коли закінчуються гроші".  

Перше заняття відбудеться 29 червня 2022 року, лекторкою буде Оксана Дащаківська, кандидатка політологічних наук, викладачка УКУ, тренерка, експертка із залучення, керівниця Західноукраїнського представництва МФ "Відродження".  

Інформація про реєстрацію з’явиться найближчим часом на ресурсах Фундації Global Ukraine, тому слідкуйте за оновленнями!  

 

Завантаження

Результатів не знайдено
Результатів не знайдено
Спробуйте змінити параметри пошуку або фільтр, щоб знайти те, що ви шукаєте.
Немає елементів