Українські міста підписали 23 угоди про побратимство з початку війни

Фото галерея

Міста-побратими - це міста у різних країнах, між якими підписано угоду про побратимство. Ці міста мають налагоджену взаємну співпрацю у різних сферах.

Побратимські зв’язки між містами встановлюються ще з 1913 року, коли на Міжнародному конгресі мистецтва будівництва міст та організації громадської діяльності в Генті (Бельгія) було засновано Міжнародний союз міст (Union Internationale des Villes, UIV). У 1928 році UIV трансформувався у Міжнародну спілку місцевих органів влади, IULA), а у 2004 об’єднався з Міжнародною федерацією об'єднаних міст (FMCU) та Метрополісом для створення єдиної організації UCLG.

Українські міста мають чимало міст-побратимів, а повномасштабна війна росії проти України показала, що чимало європейських міст зацікавлені у міжнародній дружбі з українськими містами.

За даними програми «Прозорі міста/Transparent cities», починаючи з 24 лютого 2022 року, в 14-ти українських міст з’явилося 23 побратими чи партнери. Це - Дніпро, Дрогобич, Житомир, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Київ, Коростень, Миколаїв, Одеса, Рівне, Харків, Червоноград, Чернівці, Чернігів.

Ще 2 міста — Володимир та Житомир готуються до підписання угод про співпрацю з Мальборком та містом Вілла-Нова-де-Фамалікан. Ще 6 міст, серед яких Дрогобич, Львів, Рівне, Нетішин, Ужгород, Харків обговорюють можливість укладання партнерських угод із європейськими та американськими містами.

Найбільше нових партнерських міст з’явилося у Чернівців та Києва – по 3 міста (Дюссельдорф, Мангайм, Мец;  Гамбург, Мадрид, Париж).

Найбільша кількість нових міст-побратимів є зі сторони Франції: 4 угоди про співпрацю вже ратифіковано та ще 1 перебуває на стадії підготовки до підписання. Одна з цих угод - між французьким Мецом та українськими Чернівцями - відбулося за сприяння Асоціації "Echanges Lorraine Ukraine" (Обміни Лотарингія Україна), яка входить до числа партнерських спільнот мережі Global Ukrainians.

Офіційне підписання угоди про партнерство відбулося 22 квітня у сесійній залі Чернівецької міськради. Мер міста Мец Франсуа Гросдідьє особисто приїхав до Чернівців для підписання угоди. Побратимство стало результатом 20-ти річної співпраці, розпочатої Асоціацією.

Фундація Global Ukraine закликає українські об’єднання за кордоном просувати побратимські зв’язки між українськими та закордонними містами, адже Україна - повноцінна частина європейської родини країн і міст. Такі угоди дозволять містам розвиватися, реалізовувати нові проєкти у співпраці з закордонними колегами.

Завантаження

Результатів не знайдено
Результатів не знайдено
Спробуйте змінити параметри пошуку або фільтр, щоб знайти те, що ви шукаєте.
Немає елементів