Український центр для вимушених переселенців відкрився у Вільнюсі

Фото галерея

У Вільнюсі, Литва, запрацював Український центр для вимушених переселенців. Це – перший такий заклад на теренах ЄС, його створили за ініціативою перших леді двох країн Олени Зеленської та Діани Наусєдєнє. Приміщення для нього надав Університет Вітовта Великого. Головою Українського центру у Вільнюсі став підписант Акта про незалежність Литви, колишній посол Литви в Україні Альгірдас Кумжа.

«Коли ми задумували цей центр з колегою, дозволю собі сказати, з моєю подругою та великим другом України Діаною Наусєдєнє, ми хотіли, щоб в українців, які через війну були змушені приїхати до Литви, з’явилося по-справжньому рідне місце. Щоб центр справді був осередком, куди можна звернутися з будь-якого питання – по допомогу чи спілкування. Щоб тут можна було навчатися, проводити дозвілля. Долучитися до культурного заходу або освітнього курсу», – сказала Олена Зеленська, яка приєдналася до заходу за допомогою відеозв'язку з Києва.

У центрі українські переселенці зможуть відвідати навчальні та профорієнтаційні курси і лекції, отримати психологічну підтримку, залишити дітей на позашкільні заняття. Центр також буде майданчиком для культурної дипломатії між країнами, презентуватиме Україну, її культуру та самобутність у Литві, братиме участь в академічній діяльності, тут проводитимуть творчі зустрічі, концерти, інші заходи.

Якщо ви хочете більше дізнаватися про допомогу та можливості для українських переселенців - долучайтеся до Telegram-каналу Global Ukraine.


Завантаження

Результатів не знайдено
Результатів не знайдено
Спробуйте змінити параметри пошуку або фільтр, щоб знайти те, що ви шукаєте.
Немає елементів